Czy długo się czeka na nowe zęby?

Czasem okazuje się, ze stan naszego uzębienia jest tak fatalny, że jedyne co może nam pomóc to stomatologia estetyczna. Niestety wielu z nas nie orientuje się na jakiej zasadzie działają kliniki, w których tego typu zabiegi są przeprowadzane, jak długo czeka się na wstawienie implantów oraz jak bardzo kosztowne są tego typu zabiegi.

Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, co nam jest, jak dużo mamy ubytków i czy są to bolesne sprawy, a także od tego, jaki jest stan naszych finansów.

Jeśli ulegliśmy wypadkowi, w którym straciliśmy żab lub kilka zębów z pewnością lekarze pomogą nam znaleźć klinikę lub gabinet stomatologiczny, gdzie zostaną nam one w trybie szybkim wstawione. Czasem jednak szybkość nie oznacza jakości, a więc warto poczekać kilka tygodni dłużej i trafić na lekarza, który zrobi to tak, że będziemy wyglądać tak, jak przed wypadkiem a nawet lepiej.

Nie wszyscy jednak są w tak złej sytuacji, że brakuje im całości lub dużej części uzębienia. Czasem chodzi o wstawienie jednak czy dwóch implantów, które jest niezbędne, aby utrzymać resztę zębów w dobrym stanie oraz kształcie. Tutaj często jest to kilka wizyt, które odbywają się w odstępie kilkutygodniowym. Praca nad odpowiednim odlewem zębów jednak trochę trwa, a chodzi o to, aby implant był idealnie dopasowany do reszty szczęki a także żeby był wykonany z wysokiej jakości, trwałego materiału. Ma to znaczenie o tyle, że nie będziemy musieli go później wymieniać. Jest to więc jednorazowy wydatek i przedsięwzięcie.