Kształt i kolor zębów

Bardzo wiele osób ma kompleksy z powodu swojego uzębienia i nie lubi się nim chwalić. A przecież zdarzają się chwile zapomnienia i uśmiechamy się od ucha do ucha lub pozujemy z promiennym uśmiechem do fotografii. Później oglądamy te zdjęcia lub swoje zęby krytycznie w lustrze i nie jesteśmy zadowoleni.

Chcielibyśmy żeby nasze zęby były piękne, białe jak śnieg albo jak te, które oglądamy w telewizyjnych reklamach, na zdjęciach w gazetach i w filmach. Marzymy o tym, żeby były równiutkie, tej samej wielkości i żeby wyrastały z równych i zadbanych dziąseł. Próbujemy więc wszystkiego, szorujemy zęby po każdym posiłku, kupujemy dobre szczoteczki i polecane w reklamach oraz w aptekach pasty, ale niestety nie jesteśmy w stanie nic zmienić.

Prawdziwe zmiany mogą nastąpić dopiero dzięki stomatologii estetycznej. Jest to bowiem dziedzina, do której należy dbanie o to aby nasze zęby były równe i białe, albo przynajmniej tak jasne, jak były zanim zaczęliśmy pić kawę i palić papierosy.

Wyrównanie zębów i skorygowanie ich koloru najlepiej wykonać za pomocą nakładek na żeby, które robione są z porcelany. Białe, porcelanowe licówki sprawią, że nasze zęby będą proste i trwałe. Zabieg ten nie jest bolesny, ale za to jest niezwykle skuteczny.

Kiedy nie mamy problemu z kształtem a mankamentem naszych zębów jest jedynie nieładny kolor warto poddać się zabiegowi wybielania. Możliwe, że zabieg ten będzie trzeba kilka razy powtórzyć, wszystko bowiem zależy od tego, jak mocno zniszczone są nasze zęby.