Nieprzyjemne skutki palenia papierosów

Okazuje się, że palenie papierosów to nie tylko rak płuc. Owszem jest to najniebezpieczniejszy skutek tego procederu i kiedy się przydarza komuś z nas to wiadomo już, że może się skończyć bardzo źle. Ale okazuje się, że przez lata palenia zdarzają się też pomniejsze katastrofy, które również absolutnie nie są przyjemne.

Kiedy palimy papierosy w liceum często kończy się to kara od rodziców lub zawieszeniem w szkole. Oczywiście wówczas, gdy zostaniemy nakryciu. Nieprzyjemne jest także to, że gdy siedzimy w towarzystwie palaczy i sami palimy absolutnie wszystko śmierdzi nam dymem, a przede wszystkim ubrania i włosy. Mamy nieświeży oddech, żółtą skórę na palcach, nieładną cerę i niestety żółte zęby. Te ostatnie z roku na rok, z każdą kolejną paczką papierosów wyglądają coraz gorzej. Niestety pozostają żółte, gdy nawet nam się uda i zdecydujemy się rzucić palenie. Kiedy jeszcze do tego pijemy regularnie kawę, nasze uzębienie wygląda naprawdę źle.

Dlatego czasem w sukurs może przyjść jedynie stomatologia estetyczna. Dopiero wybielanie zębów może nam pomóc przywrócić je do dawnej świetności. Jeśli paliliśmy od najmłodszych lat to nawet pewnie nie pamiętamy, jak nasze zęby wyglądały zanim zaczęliśmy palić. Warto jednak poddać się cyklowi zabiegów medycyny estetycznej i przypomnieć sobie te czasy. Przede wszystkim jednak warto znów cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem i swoim odbiciem w lustrze. I, co najważniejsze warto już nigdy nie wrócić do palenia.