Dlaczego zęby są takie ważne?

To pytanie wielu z nas może się wydać oczywiste zaś odpowiedź na nie bardzo prosta. Potrzebujemy zębów przede wszystkim do jedzenia, a dokładniej do rozdrabniania stałych części pokarmu ale także niezbędne są one do mówienia, bowiem ich obecność także ma wpływ na to, jak brzmią wypowiadane przez nas słowa. Zęby mają jednak jeszcze jedną ważną funkcję – jest to funkcja estetyczna. Dzięki ładnym, białym zębom wyglądamy ładniej. Możemy się szeroko uśmiechać i eksponować buzię, choćby poprzez nakładanie na wargi czerwonej szminki, która pięknie komponuje się z białymi zębami zaś tymi mniej białymi już niekoniecznie.

Dlatego dziś oprócz zwykłych dentystów, którzy plombują nasze zęby i wyrywają abyśmy nie czuli bólu popularni są także ci, którzy zajmują się stomatologią estetyczną czyli sprawiają, żeby nasze zęby były przede wszystkim ładne.

http://www.gsk.com.pl/produkty/malarone.html Groźna dla zdrowia dziecka ospa wietrzna zarażanie oraz okres inkubacji - sprawdź!

Czasem są to dość proste zabiegi, jak choćby wybielanie zębów, a czasem mini operacje, które polegają na wprowadzeniu implanta. Bowiem pełne uzębienie to także coś, co sprawia, że nasze zęby wyglądają ładnie. Jednak nie jest to niekiedy prosty proces polegający na wstawieniu zęba. Lekarze starają się aby ten nowy był jak najbardziej zbliżony do tych, które są w jamie ustnej, tak więc czasem jest to długi proces prowadzący do odbudowania się układu zębowego. Trwa on nawet do sześciu miesięcy ale zazwyczaj kończy się sukcesem.

Stomatologia estetyczna nie jest więc wcale serią prostych, kosmetycznych zabiegów. Często wymaga wiedzy, doświadczenia i nowoczesnej technologii.